YMCA tábor Valkounov teen 2009

Čtvrtek 20. 08. 2009, 23.45

DSCN2803_noise_bourka_tn

Patnácté století… doba těžká a krutá, jak si ani nedokážeme představit… období husitství, křížových výprav, pronásledování křesťanů křesťany. Lidé museli být pospolu, táhnout za jeden provaz a spojit síly proti nepříteli, aby před ním obstáli, zvítězili a prosadili své ideje. My, účastníci tábora, jsme sice žádné zásadní ideje, co bychom chtěli prosadit, neměli, ale dějem tábora jsme se přesunuli právě do patnáctého století.

Týden jsme přebývali v blízkosti Valkounova, znovuobnoveného rybníka, jenž stával již v období husitství, ale jen do doby než ho strhla velká voda. Obnoven byl teprve v roce 2006, poté, co byly na místě mnoho desítek let jen zbytky původní hráze. V blízkosti rybníka stával také mlýn mlynáře Valkouna, který býval stoupencem husitů a v jehož stopách jsme kráčeli. Čas od času s námi komunikoval pomocí dopisů, postupem času, když nás trochu více poznal, se odvážil také k osobním setkáním a prozradil nám mnohá tajemství, pověsti a tradice z okolí. Zmínil se také o pokladu, který je tu údajně někde ukryt. :) Věřím ale, že jsme se stejně za nějakým hmotným pokladem nehnali a kvůli němu na tábor nejezdili.

V různých hrách jsme poznávali, co všechno zvládnem my a ostatní, jaká je psychika kolektivu a jak ostatním věříme. Mnoho her bylo založeno právě na důvěře k druhým, či ke kolektivu. Ne každá hra třeba všechny v daný moment bavila, přesto myslím, že nyní, když se ohlédnem zpět, jsme rádi za každý zážitek, ať pro někoho dobrý nebo špatný. Poznali jsme každý sám sebe zas o trochu víc.

Kromě skvělých her, jsme se také v průběhu týdne dosytosti najedli skvělým jídlem z kuchařovy pestré kuchyně.

Na konci tábora jsme každý při ohni dostal od mlynáře Valkouna radu, kde svůj poklad hledat, že poklad je ukryt v nás, že poklad jsme my a občas je velmi těžké ho nalézt.

DSCN2876_tn

Kdo dočetl až sem, si již zaslouží odkaz na fotky, přesto si ještě pár slov neodpustím… :)

Jsem moc rád, že jsem mohl na tábor jet a moc se mi líbilo, jen mě mrzí, že krom příjezdu jsme nejdál od tábora došli s šátkem přes oči a ani blízké okolí si moc neprošli. Přesto patří všem organizátorům velký dík. A i když někomu nemuselo třeba vybavení a komfort vyhovovat, dle mého názoru k táboru patří si chvíli užít přírody bez současných vymožeností domácností. Bohužel jsem si patrně z tábora také dovezl i celkem… nedalo by se říct špatnou věc, ale rozhodně nepříjemnou a to jakousi podivnou nemoc, ale už odchází… teplota náhle přišla a náhle odešla… měl to ještě někdo jiný kromě Matějků? :D nebo to byla nemoc Matějků?

Ještě (bývalá) pozice a nadmořská výška mojí postele :D

N 49°24.136'
E 15°05.371'
525 m.n.m.

A ještě další poznámka… jak se vám líbí „styl“ těchto stránek? Kdyby se udělal jiný design, myslíte, že by bylo dobré udělat něco podobného pro Valkounovské stránky? Výhodou by bylo, že by vpodstatě každý autorizovaný mohl upravit bez znalosti html kódu nějakou informaci, přidat článek, přidat fotografie… z uživatelsky příjemné administrace.

Odkaz do fotogalerie, kde si můžete prohlédnout fotky ode mě.

V dokumentech si můžete stáhnout balík fotek, kde jsou v rozlišení 3MPix (originál je 5MPix). Balík aktualizován 21.8. 23:32 – fotky mají místo 2MPix 3MPix. + přidána fotka s Danem na hranici :D

««« Předchozí text: Fotky ze seniorátek v Soběslavi Následující text: Fotky ze sjezdu nejen evangelické mládeže v Kolíně »»»

autor: Joel Matějka | tisk | Stalo se, Fotografie | 0 | 66931x