Seniorátky v Kaplici

Neděle 27. 04. 2008, 21.54

25. – 26. dubna se stalo mnoho věcí. Na Kubě si pořídilo přes 7500 lidí mobilní telefon od té doby co ho povolili, v Německu srazil Intercity Express v tunelu stádo ovcí, v Praze se srazily dva autobusy s dětmi, na Českokrumlovsku se zřítil horolezec, ale to nejdůležitější se stalo v Kaplici ve sborovém domě Archa! Proběhly tam seniorátní dny mládeže s tématem „Novou píseň našim rtům“. Na takovéto téma jsme si pozvali odborníka z hudebního oboru: Ladislava Moravetze, který nám o hudbě nejen vyprávěl, ale především nás zaujaly jeho hudební dílny. Zájemci o zpěv i hru na hudební nástroje si přišli na své.

DSCN7510

Již v pátek před večeří se ukázalo, že účast na těchto seniorátkách bude zajisté nadprůměrná. K večeři byla gulášová polévka s chlebem a zanedlouho po ní následovalo první procvičení hlasu. Zkoušeli jsme první kousky, acapella či s doprovodem klavíru, připravené na nedělní bohoslužbu. Až překvapivě dobře nám skladby šli a hodinka a půl zpěvu uběhla, ani jsme nemrkli.

Nastalo místo pro hraní stolních her: K dispozici jsme měli množství kvalitních her, jako Bang, Osadníci z Katanu, Carcassone, Metro… a koho hry již nebavily, šel si opět zazpívat, nebo dokonce zatančit :-D tentokrát ale s kytarou. První ospalci šli do spacáků, jiní ještě dlouho poté debatovali o všem možném i nemožném.

DSCN7522

Ráno se neodvratně blížilo, jedni šli teprve spát, druzí skoro už vstávali. Po budíčku náležela snídaně a po snídani jsme se opět věnovali hudbě, Ladislav prokládal přednášku s diskusí hudebními kousky. Kolem 11 jsme si dali pauzu a rozdělili se na zpěváky na nezpěváky.

Nezpěváci se vydali na krátkou procházku kolem malše, zatímco zpěváčci znovu trénovali hlasivky. Po sekané k obědu jsme sedli k nástrojům a tím tvořili hudební dílnu :-) někteří i hráli… Druhá polovina šla na výlet. K večeři jsme se opět všichni ve zdaru sešli, ovšem až na některé, kteří museli odfrčet domů.

DSCN7560

Po večeři proběhla ještě generální zkouška hudby na nedělní bohoslužby a po ní následovalo opékání nejen buřtů. Od ohně se pomalu všichni vytratili a zmizeli ve spacákách. Kupodivu mnohem dříve než předchozí noc.

DSCN7627a

Probudili nás první sluneční paprsky, postupně jsme lezli ze spacáků. Posnídali jsme a připravili vše pro nadcházející bohoslužbu. Lidé se pomalu začali scházet. 9:00 zazněli první tóny z našich úst později i nástrojů. Všichni byli spokojeni.

Po vykonání božích slueb jsme se začali rozjíždět domůůůů.

Mě se na seniorátkách moc líbilo, mohli za to všechny skvělý lidičky co přijeli i z nejvzdálenějších míst seniorátu, ideální prostor pro akce tohoto druhu, skvělý hudební odborník,… Jediná moje výtka je proti kvalitě stravy. Nebyla zrovna ideální pro můj zažívací cyklus a klidně bych na úkor kvalitnější stravy zvýšil poplatek za těchto pár dní. (100kč je na kvalitní stravu podle mě celkem málo, když jen jeden oběd v jídelně stojí 40kč – v jiných seniorátech poplatek činí často něco přes 200kč).

FOTKY: Ve fotogalerii si můžete prohlédnout a v dokumentech stáhnout ten slibovaný balíček :-)

Zhodnocení seniorátních dnů máte ještě k dispozici od Rutky v dokumentech: Hodnocení SDM od Rutky v DOC

Kdyby mi někdo chtěl ještě nějaké fotky poslat, abych je sem strčil tak ať mi napíše mail, nebo zavolá napíše na +420721452967 nebo icq 264258839.

««« Předchozí text: Přijeďte na seniorátky v Kaplici! :) Následující text: Evangelická neděle »»»

autor: Joel Matějka | tisk | Stalo se, Fotografie | 0 | 1973x