Konfirmace a křty :o)

Úterý 17. 06. 2008, 22.03

Ano! Díky tomuto slovíčku jsme přijali do Českobratrské církve evangelické několik nových lidí, což nás veeelmi těší. Byly konfirmovány 3 slečny :-D (Anežka, Jaroslava a Magda). A jeden mladík :-D (Tonda) spolu se dvěma nemluvňaty (Samuel a ještě jeden mrňous) byl pokřtěn.

dscn8632

Právě slovíčkem „ano“ utvrdili tito křtěnci a konfirmandi veřejně svůj souhlas s vírou a zařadili se mezi plnohodnotné členy Českobratrské církve evangelické. Pořad bohoslužeb byl dloooouhý… přesto přišlo mnohem více lidí než obvykle. Není divu, takovéto slavnostní bohoslužby nejsou každou neděli.

Pořad bohoslužeb by se dal jistě trochu zkrátit, aby vyšel časově lépe, mohlo se udělat jen krátké, důrazné kázání a neprokládat obřad zbytečnými kecy… Inu, bylo co bylo, příště třeba bude lépe :) ale nakonec se vše vešlo asi do 1:45 hodiny, tak to zase nebylo o tolik delší než normálně.

Při druhé písni jsem hrál na klarinet doprovod s varhanami. To ještě celkem vyšlo, ale když jsem začal hrát k Večeři páně, v první sloce a předehře jsem se přepočítal o několik dob, ale nakonec jsem vše z5 srovnal a snad to neznělo uplně příšerně. :)

Po bohoslužbách zasedli konfirmandi společně s ostatními členy sboru ke společnému obědu. Guláši s knedlíky. Já si s dovolením nedal, byl jsem jaksi ještě naplněn od snídaně. ;)

Pár fotek co jsem vyfotil, jsem dal do fotogalerie, ale jen tak v malém rozlišení. Ve větším rozlišení jsem udělal tento balíček.

A tady je máme všechny pohromadě (teda bez miminek ;-) ).

dscn8639

PS pro Anežku: Sry no, dal jsem sem i pár fotek na kterejch se prej hrozně xichtiš a kazíš je nebo jak si to povídala… :-P ae to není pravda ;)

««« Předchozí text: Svatba Majty a Honzy - 31.5.08 Následující text: Kosák 2008 »»»

autor: Joel Matějka | tisk | Fotografie, Stalo se | 0 | 6925x