Fotky z Velikonočního výletu

Neděle 23. 03. 2008, 21.20

Na Zelený čtvrtek, 20. března, se uskutečnil výlet do Římova ležícího asi 20km jižně od Českých Budějovic. Co by asi mohlo být zajímavé v této malé obci? Kromě nádrže pitné vody pro České Budějovice ležící v její blízkosti, má také spoustu kulturních zajímavostí. Mezi historicky cenné památky určitě patří kostel sv. Ducha, spousta staletých lip před ním, křížová cesta či muzeum Roubenka. I přes nepříznivé počasí se nás na výlet vydalo mnoho. Po asi třicetiminutové jízdě autobusem, jsme zamířili právě do muzea.

Kromě roubené starodávné chalupy, jsme byli zaujati modelovou železnicí v měřítku 1:160 (N).

Mašinka

Paní Grimmová nám o mašinkách a celém stavení, ve kterém muzeum bylo, pověděla mnoho. Mnohým z nás se nechtělo ani vrátit zpět ven do zimy, i když na nás čekala ještě dlouhá cesta.

DSCN7090

Když jsme se vykutáleli z chaty, vydali jsme se po stopách křížové cesty a mnoho jsme si pověděli o utrpení a křižování Ježíše Krista. Občas jsme si zahráli nějakou s příběhem tématicky spojenou hru a ani nám nevadilo husté sněžení a mrznoucí prsty. Jen na malinkou chvilku se na nás usmálo sluníčko, ale přesto doufám, že byli všichni spokojení. :)

DSCN7183

Zbývalo již jen půl hodiny do našeho odjezdu a prošli jsme (již u konce křížové cesty) kolem místní pekárničky, rádi bychom ochutnali jejich výrobky, zvlášť když to tak krásně vonělo, ale měli přestávku, a nemohli jsme čekat, až skončí. Ke konci našeho putování jsme se zastavili u místa symbolického ukřižování, každý jsme dostali malý dárek, vyfotili se ▼ a směřovali k autobusu.

DSCN7197

Fotografie v nějaké plus mínus celkem dobré kvalitě máte zde v dokumentech. A ve fotogalerii se můžete podívat na podstatně méně kvalitní fotky, ale pro ilustraci stačí. Fotografie nejsou nějak extra protříděné, tak jich je 70, ale stáhnout 20MB snad nikomu dnes již potíže dělat nebude. A nepodařilo se mi vyfotit nerozmazanou mašinku, takže tam máte jen rozmazané, ale důležitější než fotka je určitě pěkná vzpomínka, kterou určitě všichni máme.

Všem děkujeme za účast za občanské sdružení YMCA a zvlášť děkujeme městu České Budějovice, které finančně podpořilo projekt Velikonoční týden, ve kterém je tento výlet, vítání jara a turnaj v Carcassonne na který doufám všichni přijdete :) čekají na vás hodnotné ceny!

««« Předchozí text: Velikonoční přátelský turnaj Následující text: Přijeďte na seniorátky v Kaplici! :) »»»

autor: Joel Matějka | tisk | Stalo se, Fotografie | 0 | 4097x