PF 2009

Středa 31. 12. 2008, 00.00

DSCN0898

Letos jsem si připravil velmi netradiční PF myslím, že by se dalo říct i unikátní, jelikož na něm není žádná malba, fotka ani kresbička, nýbrž vyleptané měděné pěšinky na kuprextitovém podkladu. Je to elektrotechnický obvod, který reaguje na světlo…

DSCN0903

při světle nedělá nic a jakmile se setmí, začne blikat a úhlová LED dioda osvěcuje část desky, kde je vyleptán rok 2009, jak vidíte na fotkách. Celý obvod je poháněn dvěma tužkovými bateriemi, což není moc šikovné a zabírá to mnoho prostoru, ale nenašel jsem lepší variantu.

DSCN0897

Celé zařízení má životnost několik set tisíc hodin, než se zničí LED dioda nebo kondenzátor, který je neustále nabíjen a vybíjen, ale baterie takovou dobu nevydrží. Baterie vydrží asi měsíc, záleží na kapacitě. Takže žádná sláva. Když je světlo, tak má zařízení spotřebu kolem 350µA když je tma tak kolem 7mA.

Více fotografií k nahlédnutí je ve fotogalerii a komu jsem toto PF nedal, tak se na mě nezlobte, jelikož náklad byl asi tak 10ks a výroba jedné desky trvá kolem dvou hodin. I když můžu dělat několik najednou, nemám tolik času ani financí. Jedno PF stojí několik desítek Kč.

««« Předchozí text: Fotky ze seniorátek v JH Následující text: Fotky ze seniorátek v Soběslavi »»»

autor: Joel Matějka | tisk | Fotografie, info | 0 | 2661x